Jan Leyers: De weg naar het avondland

15 mrt 2012 19:30
Code: 
vj12|38
Reeks: 
Jan Leyers: De weg naar het avondland
Type: 
Lezing

Europa zag zichzelf eeuwenlang als het hoogtepunt van beschaving. Maar dat zelfvertrouwen wankelt vandaag. Hoe aantrekkelijk is Europa nog in de rest van de wereld?

Kunnen de westerse idealen met hun verlokkelijke belofte van welvaart en geluk nog overtuigen? Op zoek naar een antwoord maakte Jan Leyers een lange reis van Ethiopië naar Europa. Van het land waar het menselijke avontuur begon naar de plek waar hij vandaag woont.

De weg naar het Avondland werd een tocht door woestijnen en miljoenensteden, door arme en rijke landen, door democratieën en dictaturen.

Jan Leyers wilde achterhalen hoe mensen langs de route naar hun verre neven uit het Westen kijken, waar ze het Westen om benijden en welke westerse verworvenheden ze liever aan zich voorbij zien gaan.

Tegelijk ging hij op zoek naar wat wij zelf zijn kwijtgespeeld op onze lange weg naar het Avondland.

Dhr. Jan Leyers
televisiemaker, muzikant en filosoof
i.s.m. UPV-Brussel en de huizenvandeMens Brussel-Jette en met steun van de Instelling Morele Dienstverlening Brussel
VUB campus Etterbeek aula D.007
UPV lid: 
7
Lid VKP VUB/EhB/UZ Brussel: 
1
Studenten (alle) en personeel Vrije Universiteit Brussel: 
1
Anderen: 
8,5